Ezotērika

Ezotērika kā filozofijas virziens radās 19. gadsimta sākumā, lai apzīmētu zināšanu kopumu par visumu, dievišķo un cilvēcisko būtni. Tā ietver dažādas garīgās zināšanas, kas bieži vien nav ar prātu saprotamas un zinātniski vai racionāli izskaidrojamas. Ezotēriskā filozofija skar pasaules neredzamo, metafizisko un garīgo dimensiju, kā arī piedāvā zinātnes, reliģijas un filozofijas sintēzi. Individuālā līmenī  ezotērika māca izzināt pašam sevi un apkārtējo pasauli netradicionālos, garīgos un filozofiskos veidos.

Pie ezotērikas ir pieskaitāmas  tādas jomas kā taroloģija, astroloģija, joga, ājurvēda, fenšui, reiki, numeroloģija, dziedniecība un daudzas citas jomas un metodes, kas palīdz sevis izzināšanai un pasaules izpratnei, garīgai dziedināšanai un sava ceļa atrašanai.

Taro kārtis 

Taro kārtis ir sena zināšanu sistēma, kas radusies 15. gadsimtā Eiropā, ātri izplatoties visā pasaulē. Mūsdienās tā ir kļuvusi par populārāko, noslēpumaināko, bet reizē arī sarežģītāko nākotnes pareģošanas metodi.

Taro zināšanām un nākotnes pareģošanai tiek izmantots 78 kāršu komplekts, kur katrai kārtij ir sava unikāla nozīme un interpretācija. Ar taro kāršu palīdzību tiek gūts ieskats cilvēka pagātnē, tagadnē un nākotnē. 

Lenormand un Kipper kārtis

Lenormand kārtis ir nākotnes pareģošanas metode, kas radusies Francijā 18. gadsimtā. Lenormand kavā ir 36 kārtis, kas no Taro kārtīm atšķiras pēc mērķa, sajūtām un struktūras. Lenormand ir daudz praktiskāks pielietojums, mazāk koncentrējoties uz psiholoģiskām sajūtām, bet vairāk uz reāliem  ikdienas notikumiem un situācijām.

Kipper kārtis ir vācu zīlēšanas sistēma, kas datēta ar 19. gadsimtu. Kavā tradicionāli ir 36 kārtis, kas skaidri norādīta galvenos dzīves notikumus un situācijas, tāpēc to lietoša ir ļoti vienkārša.

Rūnas un Rūnu kārtis

Rūnas ir sens ģermāņu alfabēts ar nosaukumu Elder Futhark ar 24 rūnas. Kopš seniem laikiem rūnas ir izmantotas ne tikai rakstīšanai, bet arī zīlēšanai un maģijai. Vārds "rūna" patiesībā nozīmē noslēpumu vai čukstu. Katrai rūnai ir ar to saistītaa ezotēriska nozīme.

I-Ching un Yin Yang

I Ching jeb Pārmaiņu Grāmata ir sens ķīniešu nākotnes pareģošanas  teksts. I Ching izmanto zīlēšanas veidu, ko sauc par kleromaniju, kas rada šķietami nejaušus skaitļus, kas tiek pārvērsti 64 heksagrammās, ko izmanto, lai pareģotu nākotni un norādītu uz nepieciešamo rīcību.

Orākulu kārtis

Orākulu kārtis ir pašizzināšanas rīks, kas var palīdzēt atvērt intuitīvu izpratni un veidot saikni ar sevi. Orākulu kārtīm nav vienotas simboliskas nozīmes un noteikta skaita. Tās ir pieejamas dažādos veidos un variācijās, kas var tikt lietotas gan izklājumos, gan kā ikdienas iedvesmas kārtis, gan arī, lai saņemtu atbildes un saviem jautājumiem.